forex trading logo

Форма за вход

Home
Състезания и олимпиади ПДФ Печат Е-мейл

Призови места за каравеловци от Великденското състезание по информационни технологии на ЦУТНТ Русе от април 2019 г.

Никол Георгиева от VII В клас се класира на I място

Дарина Даскалова от IV б клас е на първо място от четвъртокласниците участвали в състезанието.

Призови места заеха и учениците от I, II и  III клас.

От първокласниците Дея Иванова се класира на първо място, Рая Кръстева на трето, Анна Савова  и Александър Стоянов на четвърто, а Крисиан Ангелов и Антон Марков съответно на пето и шесто място.

Успех за училище "Любен Каравелов"! Успех за Русе! Успех за България!

Второкласникът Николай Радев от Основно училище Любен Каравелов“ в Русе спечели златен медал на финала на Международна математическа олимпиада ТИМО, която се проведе между 1 и 8 април в Тайланд. Николай Радев има още три сребърни медала и един бронзов от различни международни математически турнири. Момчето  се занимава активно и с поп и джаз пеене и има множество награди от национални и международни конкурси. Той потвърждава максимата „здрав дух в здраво тяло“ с първо място и в два футболни турнира през 2018 г.

Успехи за каравеловци в състезанието „Математическа атака“

В навечерието на великденските празници, в МГ "Баба Тонка" бяха наградени индивидуалните участници и отборите на ОУ "Л. Каравелов", заели първите места в състезанието "Математическа атака".

Седмокласничките Калина Балканска, Мария Накова, Гергана Айзнер и Дария Веселинова заеха първо място. Зад този успех стои подкрепата на госпожа Соня Костадинова.

Кристиан Василев, Илияна Петрова, Ерин Сабриева и Радостина Кичукова от шести клас се класираха на второ място. Зад успешното представяне стои помощта на госпожа Зорина Петрова.

Отборът на петокласниците - Александът Станчев, Виктория Ангелова, Дамян Илиев и Симеон Митев се класира на второ място. Зад успеха им стоят госпожа Зорина Петрова и госпожа Елеонора Николова

Учениците на госпожа Тунева  от четвърти клас - Лилия Димитрова и Никола Гетов заеха второ място,  а Мартин Веселинов се класира на четвърто.

Калина Балканска от VII б клас се представи отлично в областния кръг на Олимпиадата по физика , като зае първо място!

Първо място в градския кръг на състезанието "Буквоплет"

Емили Бохосян е победител в проведения градски кръг на състезанието "Буквоплет". Тя ще представя град Русе и в националното състезание на 12 май 2019 г. Искрени благодарности на екипа учители от втори клас на ОУ "Л. Каравелов". Надяваме се на достойно представяне и в следващото предизвикателство!

Изключителен успех на Лилия Димитрова от IV а клас! На областния кръг на интердисциплинарната олимпиада "Знам и мога"  за 2019 г. тя се класира на първо място с най-висок резултат в страната. Горди сме с теб, Лили, и ти стискаме палци за достойно представяне и на 6 април!

Второ място на областния кръг на олимпиадата по география на 23 февруари 2019 г.!

Илианя Петрова от VI клас се класира на II място на областния кръг на олимпиадата по география и икономика.

Първо място на областния кръг на олимпиадата по БЕЛ през 2019 г.!

Ученичката Калина Балканска от VII зае I място  на олимпиадата по БЕЛ с общо 90 точки и се класира за националния кръг. Призовото IV място е за  Мария Георгиева също от VII клас. Шестокласничките Алина Милкова, Илияна Петрова,

Валентина Симеонова и петокласничката Габриела Илиева също заеха призовите места на олимпиадата по Български език и литература!

Гордем се  с Вас, момичета!

Отново призови места на областния кръг на олимпиадата по История през 2019 г за каравеловци!

Браво на нашите каравеловци от V и VI клас, за отличното им представяне на Областният кръг на олимпиадата по История!

I място за Виктория  Ангелова от V  клас, II място за Михаил Тодев от V а клас, II място за Илияна Петрова VІ  клас, III място за Александър Цанев от V в клас, IV място за Сара Димитрова от V клас, IV място за  Алина Милкова VІ вклас!

НАГРАДЕНИ КАРАВЕЛОВЦИ

На 15 февруари 2019 г, на  церемония в Доходното здание  за своите постижения в областта на образованието, изкуството, културата и спорта, бяха отличени ученици от ОУ "Любен Каравелов" - Русе.

На тържеството присъстваха кметът Пламен Стоилов, началникът на РУО в Русе Росица Георгиева, чл.-кор. проф. Христо Белоев, директорът на дирекция "Култура и образование" Ирена Петрова, началникът на отдел „Образование, младежки дейности и спорт“ Сашо Щерев, директори на училища, преподаватели, треньори, родители и гости.

Грамоти и финансови стимули от Общината получиха учениците Венелин Мартинов Мирчев от 4 клас, Габриела Калоянова Илиева от 5 клас, Никола Владимиров Великов от 3 клас, Никол Георгиева Георгиева от 7 клас, Николай Николаев Радев от 2 клас, Павел Павлов Димитров“ от 5 клас, Ростимир Ростислав Василев от 2 клас, Яница Иванова Станчева от 4 клас

Първи места на XV-то Коледно състезание по информационни технологии на  ЦУТН, Русе

Заслужени грамоти и медали получиха за отличното си представяне ученици от ОУ "Любен Каравелов" .  Дея Иванова от I клас, Миа Парашкевова от II клас  и Виктория Петрова от IV клас, заеха първите места за съответната възрастова група в състезанието за Коледни картички рисувани с програма Paint. Рая Кръстева от I клас се класира на II място, Екатерина Жечева от II клас на II  място,  Борис Дончев от  I клас на III място и Борис Кръстев от I клас на V място

Първо място на състезанието Русезнание за учебната 2017/2018 г.

Шестокласничката от ОУ „Любен Каравелов“ Мария Георгиева завоюва първо място за есе на тазгодишния конкурс по Русезнание. Темата на есето бе "Замърсяване на въздуха в Русе" . Мария получи наградата си от областния управител Галин Григоров.

ПОРЕДНИ УСПЕХИ ЗА КАРАВЕЛОВЦИ ПО РУСЕЗНАНИЕ

На 09.05.2016 г. в Русе се проведе традиционното състезание по Русезнание, организирано от, НЧ “Гоце Делчев 2009” и Регионалния исторически музей, който беше домакин на събитието. Ученици от V-и до VIII-и клас от осем училища се включиха деветото издание на традиционното състезание по „Русезнание”, организирано от Регионален исторически музей – Русе и Народно читалище „Гоце Делчев 2009”.

В „отборната“ надпревара на първо място беше класирана презентацията на учениците от ОУ „Любен Каравелов”. На второ място остана екипът на ОУ „Васил Априлов”, третото място си поделиха екипите на ОУ „ Ангел Кънчев” и ОУ „ Иван Вазов”.

В индивидуалната надпревара с първа награда беше отличено есето на Рая Сотирова – СОУ по европейски езици „Свети Константин-Кирил Филосов”, втора награда получи Микаела Топалова от ОУ „Любен Каравелов”, с трета награда бяха отличени есетата на Ралица Ангелова от СОУ „Възраждане” и Йоана Николова от училището в с. Семерджиево.

Събитието премина под патронажа на народния представител от „Патриотичен фронт” Искрен Веселинов, победителите получиха парични награди и грамоти.